VIDEO: Místostarosta Litoměřic Krejza a pražský radní Králíček. Kdo ujíždí víc na smart cities ?

VIDEO: Místostarosta Litoměřic Krejza a pražský radní Králíček. Kdo ujíždí víc na smart cities  ?
22 / 09 / 2017, 21:45

Smart cities, strategie, která se pomalu, ale jistě stává součástí našich životů. Oproti městům jako Chicago, Barcelona nebo Kodaň, má nejen Praha stále co dohánět, ale první vlaštovky tu jsou. Téma smart cities se hojně diskutovalo i na čtvrtečním vrcholně obsazeném 13. ročníku mezinárodní konference bezpečnostního managementu. Progres v zavádění strategie SC hlásí jak Litoměřice, tak Praha 12.

Chytré lavičky, co vám dobijí telefon a dost možná Vám v budoucnu taktně naznačí, že máte nadváhu, vymakaný systém dopravy tak, aby sám eliminoval zácpy, odpadkový koš, co si nejen slisuje svůj obsah, ale sám vyšle zprávu, že je plný a potřebuje vysypat. Nebo třeba inteligentní systém úsporného zalívání a osvětlení. Tak vypadá budoucnost nejen velkých měst. V našem krátkém rozhovoru odpovídal radní městské části Praha 12 s cca 55 000 obyvatel Robert Králíček (ANO) a místostarosta co do počtu obyvatel polovičních Litoměřic Karel Krejza. Dá se říci, že oba vidí v konceptu smart cities budoucnost. Zatímco v Litoměřicích hodlají zavádět SC při parkování, město už běžně využívá chytrý dálkový odečet energií nebo regulaci topení ve školkách. Praha 12 sází na nasazení umělé inteligence při vyřizování dokladů. Odpověď, která městská část je na tom dál, necháme na Vás. 

 

 

     

autor: Jan  Blažek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.