VIDEO: Mobilní obchod s potravinami za vámi sám přijede. Otevřete si ho aplikací v mobilu

VIDEO: Mobilní obchod s potravinami za vámi sám přijede. Otevřete si ho aplikací v mobilu
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: obchod s potravinami
24 / 06 / 2017, 12:00

V Šanghaji testují mobilní obchod s potravinami, který je zcela ,,autonomní" a bez prodavačů. Bude možná znamenat revoluci v nakupování.

V Šanghaji byl otevřen samoobslužný obchod s potravinami Moby, který nepotřebuje prodavače a do něhož se zákazník dostane přes aplikaci v mobilním telefonu.

Obchod má navíc velkou výhodu, že se ,,řídí" sám a může přijet až k zákazníkovi. Je otevřen 24 hodin denně je poháněn solární energií. V obchodě Moby nechybí ani hologramový ,,vítač". Zákazník si zde pohodlně přes mobilní telefon prohlédne, co si posléze koupí. Zboží si dá nakupující do virtuálního ,,košíku" a po nákupu zase pohodlně odejde. Snímací zařízení po jeho odchodu pak celou transakci zaznamená a odečte výslednou částku za nákup ze zákazníkova účtu.

Za futuristickou vizí nakupování stojí švédská společnost Wheelys, která slibuje, že v jejich obchodě nebudou žádné fronty a pohodlné nakupování. Unikátní obchod Moby je zatím v testovací ,,beta" verzi. Do obchodu se tak zatím vejdou jen čtyři lidé.

Podle tvůrců obchodu je ještě mnoho prostoru pro jeho vylepšování. Pokud vše půjde podle plánu, tak bude obchod uveden do ostrého provozu v roce 2018.

Zdroj: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace