Video: Muslim konvertoval v roce 1996 ke křesťanství, před několika dny ho zmlátili krumpáčem. Ve Velké Británii.

Video: Muslim konvertoval v roce 1996 ke křesťanství, před několika dny ho zmlátili krumpáčem. Ve Velké Británii.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Záběry z útoku zachyceny bezpečnostními kamerami. (Zdroj: YouTube.com)
20 / 11 / 2015, 20:15

Exmuslima žijícího ve Velké Británii brutálně napadli 17. listopadu 2015 za to, že konvertoval na křesťanskou víru. Napadení zachytily bezpečnostní kamery.

Informaci včera zveřejnil server Daily Mail a upozornil na ni slovenský server parlamentnelisty.sk

Oběť fyzického útoku Nissar Hussain řekl, že jeho rodina žila v permanentním strachu již od roku 2008, kdy veřejně vystoupil v britské televizi, aby vyprávěl o životě muslimů, kteří se rozhodli upustit od islámu.

Otec šesti dětí, Nissar Hussain z města Bradford, skončil v nemocnici poté, když ho napadli dva muži s kapucí na hlavě přímo před jeho domem. Násilníci ho mlátili krumpáčem. Důvodem mělo být jeho vzdání se víry v Alláha. 

Devětačtyřicetiletý muž leží v současnosti v nemocnici po chirurgickém zákroku. Po útoku měl zlomenou čéšku, frakturu předloktí a otřes mozku. Bezpečnostní kamery namontované na domě Nissara Hussaina už prověřovala i policie hrabství West Yorkshire, do kterého spadá město Bradford, a útok klasifikovala jako náboženský zločin z nenávisti

Muže napadli dva agresoři kolem páté odpoledne. Jeden z útočníků ho mlátil krumpáčem a druhý mu uštědřil pár kopanců a úderů do obličeje. Útočníků v jejich řádění zastavili až polští sousedé, kteří je odehnali. Hussain muže, kteří ho napadli, prý nepoznal. "Všechno se to seběhlo tak rychle, že jsem nebyl schopen reagovat," popisuje útok Nissar Hussain. 

Nissar Hussain se pro server vyjádřil, že jeho rodina žije v permanentním strachu již od roku 2008, kdy vystoupil v televizní stanici Channel 4 v dokumentu, který popisoval špatné zacházení s muslimskými konvertity. Od té doby se prý Hussainovej rodině jistá skupina muslimů neustále vyhrožovala, útočili na jejich dům, několikrát mu poškodili auto a i ho napadli. Za tu dobu jim nikdo nedokázal zajistit ochranu a bezpečný život. Nissar Hussain se vyjádřil, že poté, co byl napaden na ulici ještě před tímto incidentem, skutek oznámil na policii, avšak jak sám říká, nedokázali jemu ani jeho rodině pomoci.

Policie poprvé, odkdy byl Hussain napaden, klasifikovala tento incident jako náboženský trestný čin z nenávisti. Hussain řekl: "Tato země je civilizovaná, nejsme přece v Pákistánu. Máme právo žít své životy a neměli bychom být zastrašováni pro náboženství....Pro některé členy muslimské komunity jsme ale rouhači. Říkají nám, že jsme odpad a zacházejí s námi jako s občany druhé kategorie. Stále ale nelituji své vystoupení v dokumentu, protože toto je problém všech exmuslimů v celé Británii. Nemohu se bát o svou vlastní bezpečnost, stejně jako moje rodina. Tito lidé nás chtějí zbavit lidské důstojnosti, "uzavřel Nissar Hussain.

Tagy článku