VIDEO: Muž se snažil upálit uprostřed nejposvátnějšího muslimského symbolu

VIDEO: Muž se snažil upálit uprostřed nejposvátnějšího muslimského symbolu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Kába
07 / 02 / 2017, 13:00

Policie zatkla muže, který se chtěl upálit před Kábou v saúdskoarabské Mekce.

Bezpečnostní pracovníci na poslední chvíli zastavili muže, který hodlal spáchat sebevraždu upálením. Ten si s sebou před Kábu, nejposvátnější muslimský symbol u Velké mešity, přinesl benzin a polil se jím.

Když už se chtěl zapálit, tak mu v tom hbitě zabránili bezpečnostní pracovníci, který muže předali policii. Podle ní je muž ve věku 40 let a všechny okolnosti jeho činu nasvědčují tomu, že je psychicky nemocný.

 

Policie také popřela zprávy, že by chtěl muž posvátnou stavbu Kábu zapálit, jak se spekulovalo. 

 

psali jsme:

VIDEO: Teď nás budete poslouchat! Muslimové ovládli britské město. Vyhnali původní obyvatelé na předměstí

Zdroj: english.alarabiya.net, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.