VIDEO: Na angolském fotbalovém stadionu zemřelo v tlačenici 17 lidí

VIDEO: Na angolském fotbalovém stadionu zemřelo v tlačenici 17 lidí
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: fotbalisté
11 / 02 / 2017, 13:00

Nejméně 17 lidí zemřelo v tlačenici v severoangolském městě Uíge, stovky utrpěly zranění.

Podle BBC, která se odvolává na svědky tragédie, se stovky dalších návštěvníků snažily v průběhu zápasu mezi místními týmy dostat na zaplněný stadion, který má kapacitu 8 000 lidí.

Policejní mluvčí Orlando Bernardo řekl agentuře AFP, že vstup na stadion byl v té době zablokovaný. To přesto nezabránilo dalším fanouškům, aby vtrhli na stadion. Způsobili tak chaos a následnou tlačenici, při níž zemřelo nejméně 17 lidí včetně několika dětí, a další stovky byly zraněny. Pět lidí je v kritickém stavu. Lidé zemřeli buď udušením v davu nebo byli ušlapáni.

Fotbalové stadiony v Africe i Angole jsou často přeplněné, proto nezřídka dochází k podobným tragédiím.

 

související: Letecká tragédie slavného Manchesteru zničila nadějnou generaci fotbalistů

Zdroj: bbc.com, youtube.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.