VIDEO: Na česko-rakouských hranicích je zatím klid - žádní imigranti, ale také žádná zvýšená ostraha

VIDEO: Na česko-rakouských hranicích je zatím klid - žádní imigranti, ale také žádná zvýšená ostraha
Autor fotografie: SECURITY magazín|Popisek: Videoreportáž
16 / 06 / 2015, 09:30

16.6.2015 / VIDEOREPORTÁŽ

Rakousko od víkendu nepřijímá žádosti o azyl, Německo střeží hranice kvůli summitu G7 a ministři vnitra 28 zemí se právě dohadují o způsobu distribuce uprchlíků v rámci EU. Imigranti ale nečekají, až se členské státy dohodnou a dál se po tisících valí do Evropy. Itálie dokonce patrně zvažuje, že bude situaci řešit přidělováním dočasných víz - ty umožní imigrantům vesele cestovat po všech zemích Unie. Ani Česká republika se náporu imigrantů v brzké době nemůže vyhnout. Na sociálních sítích se již objevily informace, že uprchlíci byli spatřeni na nádraží v Brně a Olomouci. 

Security Magazín byl proto ověřit situaci přímo na místě. A výsledek? Dobrou zprávou je, že na česko-rakouských hranicích je zatím klid a žádní uprchlíci tam nejsou. Špatnou zprávou je, že to je klid absolutní - hranice totiž nikdo vzdor bezpečnostním rizikům nehlídá. Občané ČR v blízkosti hranic očekávají nevítané hosty s úzkostí...


V brněnských obchodních centrech Vaňkovka a Olympie byla přesto zvýšena bezpečnostní opatření. 

Bezpečnostní expert Andor Šándor uvedl 13. června pro server Parlamentnilisty.cz mj.:

Migrační vlna zde není fantazie, ale něco, co musíme brát vážně. Kdyby došlo k masové migrační vlně - tak jsem si jist, pokud by k tomu byla politická vůle, musely by přijít na pomoc i části jednotek armád daných zemí, protože policie by nebyla schopna celou hranici jak vnější, tak i jednotlivých států ohlídat. Dá se předpokládat součinnost mezi policií a armádou tak, aby bylo možné hranici dobře pokrýt. 

Tagy článku