VIDEO: Místo podstavce pračka. Pomník sovětským vojákům ,,upravil" neznámý umělec

VIDEO: Místo podstavce pračka. Pomník sovětským vojákům ,,upravil&quote; neznámý umělec
Autor fotografie: Pohled 111, CC BY-SA 4.0 |Popisek: pomník Rudoarmějcům (ilustrační obrázek)
26 / 10 / 2022, 17:00

V Litoměřicích neznámý umělec ,,upravil" (či znesvětil) podstavec Rudoarmějcům. Byla z něj nějakou chvíli pračka, symbol Putinovy války na Ukrajině. Ve středu 26. října už byla pračka přemalována čerstvým nátěrem.

Pomník sovětským vojákům byl instalován v Litoměřicích v roce 1975, nyní se jej v probíhající válce neznámý umělec upravit podle svého gusta. Z podstavce pomníku vytvořil pračku, symbol válečného konfliktu na Ukrajině. Ve středu 26. října už byla podle dostupných informací pračka přemalována.

Pod podstavcem byla následně umístěna cedulka v češtině a ukrajinštině, kde se píše: „Milí Ukrajinci, omlouváme se za vandala, jenž svým činem plivl na památku Vašich předků, kteří v řadách Rudé armády bojovali a umírali za naše osvobození od nacismu,“

Právě pračky si ruští vojáci odvážejí v poměrně často pryč z domácností, které předtím vyrabovali. Nekradou se však jen pračky, ale rovněž gauče, televize či jiná elektronika. Ruské vojáky, kteří popírají, že by se dopouštěli takového jednání, však v několika případech natočil dron, jak pračky odcizují z ukrajinských domů. Jako v případě videa připojeného níže.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.