Video: Nácvik střelby z kulovnice

Video: Nácvik střelby z kulovnice
09 / 05 / 2018, 19:00

Víte, jakou kulovnici si vybrat? Tuto otázku si klade celá řada začínajících myslivců, jež si pořizují první zbraň, ale často i zkušení profesionálové, kteří si chtějí obnovit loveckou výzbroj a touží využít dnešní bohaté nabídky na trhu. Naše reportérka si při přípravě na zbrojní průkaz jednu vyzkoušela a na „srnce“ vystřelila.

Při výběru zbraně je třeba věnovat skutečně velkou pozornost a shromáždit co možná největší množství informací. Samozřejmě je potřeba i zvážit druh lovené zvěře, charakter lovu a další aspekty. Zbraň jako nezbytný nástroj k lovu nás provází po desetiletí a je společníkem v dlouhých chvílích osamělých lovů. Na její spolehlivosti a kvalitě často závisí úspěšný lov.


Kulovnice je také podstatnou částí lovecké výbavy, která vlastně vyjadřuje i část vaší myslivecké osobnosti. K tomu dnes přistupuje i další pohled a to i společenské postavení lovce. Zbraň je výrazem, jak osobního vkusu, tak i prestiže. Souhlasíte?

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.