VIDEO: Nakopávala prchající migranty, dostala podmínku

VIDEO: Nakopávala prchající migranty, dostala podmínku
Autor: Flickr.com|Popisek: migranti
13 / 01 / 2017, 14:30

Kameramanka maďarské televize N1 TV Petra Laszlová, která v roce 2015 nakopávala prchající migranty na maďarsko-srbské hranici, dostala od soudu tříletý podmíněný trest. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Laszlová byla po incidentu z předminulého roku, který obletěl sociální sítě, z televize vyhozena, poté čelila soudním následkům.

Soud v Szegedu shledal novinářku vinnou z výtržnictví. Žalobci už dříve prohlásili, že není důvod ji zažalovat z rasistického jednání či činu z nenávisti. Novinářce by v tomto případě by hrozil vyšší trest.

Laszlová se bránila tím, že když se v inkriminovaný okamžik  k davu s kamerou otočila, tak ji houf lidí vyděsil a jednala instinktivně. Novinářka také usoudu řekla, že jí po incidentu bylo vyhrožováno smrtí i dalšími výhrůžkami.

Laszlová svého jednání lituje, současně poukázala na to, že proti ní byla vedená štvanice.

 

psali jsme:

VIDEO: Migrantom sa nepáči oblečenie, ani strava ktorú dostávajú v ubytovni, pracovníci sú zhrození

V Německu vyhořela ubytovna pro uprchlíky, desítky zraněných

 

Zdroj: reuters.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace