VIDEO: Napadení elitní jednotky Navy SEALs Islámským státem

VIDEO: Napadení elitní jednotky Navy SEALs Islámským státem
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: islámský stát
06 / 05 / 2016, 15:00

AKTUALIZOVÁNO / Kurdové zajali jednoho z islámistů, kteří proti nim zaútočili.

6.5.2015 / Kurdští povstalci zajali poblíž turecké hranice jednoho z bojovníků IS, který je údajně odpovědný za útok proti jejich jednotkám, při kterém padl příslušník Navy SEALs. Na videu už to není "hrdinný džihádista", ale vyplašený mladík, který tvrdí, že přišel do Mosulu přes turecké hranice a s útokem nemá nic společného. Kurdové to okomentovali slovy: "Viděli jste propagační videa ISIS? Ta ukazují, jak stateční jsou jejich bojovníci, ale když je chytí Kurdové, rázem se z nich stanou nevinné malé mouchy."  

5.5.2016 / Video ukazuje boj zvláštních příslušníků americké Navy SEALs s bojovníky Islámského státu v severním Mosulu.  V úterý byl při bojích s IS v severním Iráku zabit příslušník Navy SEALs Charles Keating.  O jeho jménu se zmínil ministr obrany USA Ashton Carter na své návštěvě Stuttgartu. Video zachycuje moment, kdy skupina vojáků Navy SEALs čelí překvapivému útoku bojovníků IS, při němž Keating zemřel. Pentagon oproti zvyklostem Keatingovo jméno uveřejnil a prohlásil, že je teprve třetím padlým příslušníkem elitní jednotky amerického námořnictva, který byl zabit v boji členy IS.

 

Zdroj: youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace