VIDEO: NASA oznámila, že ve vesmíru bylo nalezeno sedm nových planet velikosti Země

VIDEO: NASA oznámila, že ve vesmíru bylo nalezeno sedm nových planet velikosti Země
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: NASA
22 / 02 / 2017, 19:30

NASA dnes oznámila významný objev.

Ten se týká tzv. exoplanet, tedy planet obíhajících kolem jiné hvězdy než kolem Slunce a patřících do jiné než sluneční planetární soustavy.

Spitzerův vesmírný dalekohled, který NASA zkoumá, objevil první známý systém sedmi planet ( exoplanet) obíhajících kolem hvězdy pojmenované ,,Trappist-1" mimo naši sluneční soustavu. ,,Trappist-1" se nachází podle informací z dnešní tiskové konference NASA pouze 39 světelných let od Země.

NASA oznámila na tiskové konferenci, že se jedná o planety velikosti Země. Tři z těchto planet jsou lokalizovány v tzv. obyvatelné zóně. Co je však důležitější, tyto exoplanety mohou za správných atmosférických podmínek vytvořit vlastní ,,životodárnou" vodu v kapalném skupenství. Šance nalézt vodu jsou největší na třech zmiňovaných planetách.

Objev NASA je rekordní tím, že zaznamenal největší počet planet v tzv. obyvatelné zóně okolo jedné hvězdy mimo naši sluneční soustavu. Thomas Zurbuchen z NASA prohlásil, že tento objev je další střípkem do mozaiky úsilí NASA najít další obyvatelná prostředí a místa umožňující potenciální vznik života. 

 

psali jsme:

(FOTO) Astronaut zdieľa jeho ohromujúce fotografie zo stanice ISS

 

Zdroj: rt.com, youtube.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.