VIDEO: NASA představila dlouho očekávané vozidlo Mars 2020

VIDEO: NASA představila dlouho očekávané vozidlo Mars 2020
Autor: pixabay.com|Popisek: vozítko
03 / 06 / 2017, 13:00

NASA poodhalila svou dlouho očekávanou novinku - vozítko Mars 2020, který má brázdit rudou planetu. Vozidlo má svou misi začít právě v roce 2020.

Design roveru Mars 2020 přináší některé novinky. Vozidlo bude mít nová přizpůsobivá kola a především se zvýší jeho dosah až na 20 kilometrů. Předchůdce nového roveru Curiosity měl akční radius pouze 16 kilometrů.

Nový rover se má účastnit mise zaměřené na hledání známek či stop obyvatelných podmínek pro mikrobiologický život v minulosti Marsu, uvedlo tiskové prohlášení NASA.

 

Rover bude na misi na Marsu disponovat speciální technikou, kterou vědci z NASA nazývají ,,Depot caching", a jež bude zahrnovat sbírání základních vzorků na strategických místech, které mohou být dále uchovány na povrchu a potom poslány pro hlubší analýzu na Zemi.

Nový rover Mars 2020 je součástí dlouhodobého průzkumného programu NASA, který je výhradně zaměřen na robotické probádání rudé planety.

psali jsme:

VIDEO: Karbonový rover, který měl brázdit Mars, vypadá jako Batmobile

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace