VIDEO: NASA testuje pády přistávacích modulů i letadel

VIDEO: NASA testuje pády přistávacích modulů i letadel
Autor: NASA / Sandra Gibbs|Popisek: Test pádu přistávacího modulu rakety Orion, 23 srpna 2012,
26 / 08 / 2015, 07:30

Americká vesmírná agentura zveřejnila video z crash testů částí kosmických lodí, letadel i vrtulníků.

Ve výzkumném centru NASA v Langley, které bylo postaveno již v roce 1965 kvůli testování lunárního modulu, provádí testy odolnosti technologických zařízení, včetně crash testů, jak je známe z automobilového průmyslu.

Testovací jeřáb NASA Langley

Srdcem celého areálu je přes 70 metrů vysoký ocelový jeřáb s nosností 28 tun. Helikoptéry, moduly nebo klasická letadla jsou pomocí jeřábu vrhána rychlostí 110 kilometrů v hodině proti pevným překážkám nebo vodní hladině a sleduje se, zda a do jaké míry je pádem poškozena strukturální integrita konstrukce včetně testu odolnosti přídavných zařízení.

Testování konstrukce helikoptéry NASA Langley

Zdroj: Popular science, foto: NASA.gov

//www.nasa.gov/vision/earth/improvingflight/techseminar-crashsafety.html

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace