VIDEO: Nejméně 123 lidí bylo spáleno zaživa po explozi cisterny

VIDEO: Nejméně 123 lidí bylo spáleno zaživa po explozi cisterny
Popisek: výbuch
25 / 06 / 2017, 08:00

Tragédie se odehrála ve městě Bahawalpur v pákistánské provincii Paňdžáb.

Tragédie se odehrála v neděli ráno poté, co několik desítek lidí se vydalo za sběrem paliva z cisterny, která se předtím převrátila z blíže neurčených příčin na dálnici.

Vozidlo však začala hořet potom, co z něj začalo unikat palivo, což způsobilo mohutný výbuch. Exploze zabila namístě nejméně 123 lidí, kteří byli doslova spáleni. Další, kteří přežili, byli rozvezeni do blízkých nemocnic. Spálená těla ztížila záchranářům, kteří dorazili na místo tragédie, identifikaci.

Podle televize Al-Džazíry je však pravděpodobné, že počet mrtvých se ještě navýší, protože mnoho lidí je v kritickém stavu. Mohutná exploze tankeru také zničila desítky zničila aut a motorek, které stály poblíž výbuchu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace