VIDEO: Nejméně 20 lidí zahynulo při rozsáhlém požáru na severu Bangladéše

VIDEO: Nejméně 20 lidí zahynulo při rozsáhlém požáru na severu Bangladéše
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
10 / 09 / 2016, 12:30

Při požáru továrny na oděvy přišlo o život 20 lidí a 50 jich bylo zraněno. Podle listu The Dhaka Tribune vypukl rozsáhlý požár ve městě Tongi, asi 20 kilometrů od hlavního města Bangladéše.

Při požáru zemřelo nejprve 17 lidí, tři pak následně podlehli svým zraněním. Některé zdroje, jako například BBC, však uvádějí údaj 15 mrtvých a 70 zraněných.

Ve čtyřpodlažní továrně na oděvy pracovalo okolo 100 zaměstnanců, když požár vypukl. Ten se podle bangladéšských médií začal velmi rychle šířit po celé budově a zachvátil všechna patra.

Bezpečnostní opatření v bangladéšských továrnách jsou obecně velmi špatné a často dochází k požárům. Minulý rok například zahynulo při požáru v továrně na umělou hmotu ve Dháce13 lidí.

Zdroj: aljazeera.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.