VIDEO: Nejméně 21 mrtvých při bombovém útoku na hranici Pákistánu s Aghánistánem

VIDEO: Nejméně 21 mrtvých při bombovém útoku na hranici Pákistánu s Aghánistánem
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: výbuch
21 / 01 / 2017, 09:30

Ve městě Parachinar na hranici Pákistánu s Afghánistánem došlo v sobotu ráno k bombovému útoku na místním tržišti, při němž zahynulo nejméně 21 lidí. Dalších 50 je zraněných.

První informace hovořily o 12 mrtvých, respektive 15, podle nejnovějších zpráv uváděným serverem RT.com narostl počet obětí na 21. Počet mrtvých se však ještě může zvýšit.

Bezpečnostní složky již místo uzavřely. Pákistánský ministr vnitra Nisar Ali Khan útok odsoudil, ale neuvedl, kdo za ním stojí. K útoku se ještě nepřihlásila žádná teroristická skupina.

 

psali jsme:

Při dvou výbuších blízko kábulského parlamentu zemřelo nejméně 30 lidí

Pět diplomatických pracovníků Spojených arabských emirátů bylo zabito při bombovém útoku v Kandaháru, zraněn je i velvyslanec

 

Zdroj: rt.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.