VIDEO: Nejméně 67 lidí zahynulo při zřícení lešení na stavbě tepelné elektrárny v Číně

VIDEO: Nejméně 67 lidí zahynulo při zřícení lešení na stavbě tepelné elektrárny v Číně
Autor: Flickr.com|Popisek: elektrárna
24 / 11 / 2016, 20:30

Neštěstí se stalo ve čtvrtek ráno ve střední Číně v provincii Ťiang-si u města Feng-Čcheng, když spadlo lešení s dělníky na jedné z chladicích věží rozestavěné elektrárny.

Původní bilance uváděla, že zemřelo 22 dělníků, poté se navýšila na 40, prozatimní číslo činí 67 obětí.

 

Záchranářské práce jsou v plném proudu a zahrnují asi 200 záchranářů se psy, kteří hledají pod troskami přeživší. Na místě je rovněž 32 hasičských vozů.

Stavba tepelné elektrárny o výkonu 1 000 megawattů začala minulý rok v červenci a předpokládalo se, že bude dostavěna v roce 2018. Zatím stál projekt elektrárny 892 milionů liber.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace