VIDEO: Nejtěžší čínský nákladní dron AT200 absolvoval svůj první let

VIDEO: Nejtěžší čínský nákladní dron AT200 absolvoval svůj první let
05 / 11 / 2017, 14:00

Nejtěžší čínský nákladní dron pojmenovaný AT200 prošel prvním vzdušným testem.

AT200 sice vypadá jako běžné letadlo, ale není tomu tak. Jedná se o nejtěžší nákladní dron, který absolvoval svůj první let  ve městě Pucheng  provincii Šen-si. Podle serveru airrecognition.com dopadl první vzdušný test úspěšně. AT200 strávil ve vzduchu celkem 26 minut.

psali jsme: VIDEO: Čína úspěšně vyzkoušela svůj největší vojenský dron Caihong-5

,,Mohutný" dron je dílem ústavu Institute of Engineering Thermophysics, který spadá pod Čínskou akademii věd, a dalších výzkumných institucí. Server airrecognition uvedl, že AT200 může být jedním z nejvýkonnějších civilních UAV na světě. 

Designeři vycházeli při konstrukci dronu z užitkového letounu PAC P-750 XSTOL. Maximální rychlost AT2000 činí 313 kilometrů v hodině, dosah má dron 2 183 kilometrů. Maximální vzletová hmotnost čínského nákladního dronu je 3,4 tuny a stroj může nést náklad až o váze 1,5 tuny.

psali jsme: VIDEO: Čína představila atypický dron poháněný solární energií. Dokáže zůstat ve vzduchu měsíce i roky

AT200 může být použit k přepravě nákladu v hornatých regionech a může rovněž operovat i nad ostrovy. Podle tvůrců nejtěžšího čínského dronu se nyní pracuje na tom, aby se AT2000 dostal do komerční sféry.

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace