Video: největší a nejrychleji rostoucí segment přenesených mobilních dat

Video: největší a nejrychleji rostoucí segment přenesených mobilních dat
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
03 / 12 / 2014, 14:45

3.12.2014 / Objem videopřenosů v mobilních sítích se do roku 2020 zdesetinásobí a bude tvořit okolo 55 procent všech přenesených dat v mobilních sítích.
Zdroj: Ericsson

Na základě posledních výsledků studie Mobility report od společnosti Ericsson dominují v rámci mobilních sítí videopřenosy. Ty ve standardu 4G (LTE) tvoří v současnosti 45-55 procent přenesených dat, nejčastěji díky zvýšenému používání video streamingu, které bylo umožněno zlepšením HW chytrých telefonů a následně lepší využitelností mobilního videa právě v aplikacích chytrých telefonů.

V těch se video objevuje stále více, ať už jde o zpravodajské aplikace, reklamu nebo platformy pro sociální sítě. Ve stejném čase roste i video streaming Over-The-Top (např. služby řízené uživateli, ne vysílatelem obsahu) platforem a obsahu, jako je například YouTube.

„Streaming má nyní téměř stejnou popularitu jako tradiční televize. Fenomén sledování televizního seriálu formou jednotlivých sekvencí za sebou v řadě se stává stále častějším, tento trend se zvyšuje také díky rostoucí popularitě videa na vyžádání (video on demand),“ komentuje tento trend Jiří Rynt ze společnosti Ericsson.

Mobilní zařízení umožňující sledovat video se vyvíjejí. Mnoho z nich má větší displej s vysokým rozlišením, díky kterému je možné sledování videa i v HD formátu, což znamená, že video je dostupné doma i na cestách v mnohem vyšší kvalitě než dříve. Ericsson přepokládá, že se objem videopřenosů v mobilních sítích (nejen LTE) do roku 2020 zdesetinásobí a bude tvořit okolo 55 procent všech přenesených dat v mobilních sítích v roce 2020.

Toto je sedmé vydání Ericsson Mobility Reportu, které sdílí data, analýzy a náhledy do datového provozu, popisuje technické a zákaznické chování a poukazuje na současné a budoucí trendy.
Ericsson pravidelně měří a vyhodnocuje výkon a provoz ve více než 100 mobilních sítích ve všech světových regionech.

Tagy článku