VIDEO: Některým čínským komunistům chybí kus mozku, prohlásil v rozhovoru Dalajláma

VIDEO: Některým čínským komunistům chybí kus mozku, prohlásil v rozhovoru Dalajláma
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Dalajláma
13 / 03 / 2017, 13:00

Dalajláma popudil rozhovorem nejvyšší čínské představitele.

Daljaláma, který je od roku 1959 v indickém exilu ve městě Dharamsala, prohlásil v rozhovoru se známým britským moderátorem Johnem Oliverem, že některým čínským komunistům chybí kus mozku.

Na otázku v žertovném tónu, zda si může po smrti tibetského duchovního Čína ,,jmenovat" vlastního dalajlámu, odpověděl, že někteří čínští stoupenci tvrdé linie nepoužívají ,,správně" svůj mozek, protože jim kus chybí. Zejména ta část, která se týká ,,selského rozumu".

Dalajlámovy výroky však popudily čínskou vládu,která prostřednictvím ministerstva zahraničí nazvala duchovního ,,hercem", který klame. Mluvčí ministerstva zahraničí Geng Shuang podotkl, že i když Dalajláma vystupoval v zábavném pořadu, jeho slova byla lživá a neshodují se se skutečnými fakty.  

,,Vždy jsme říkali, že čtrnáctý Dalajláma je politický exulant, který nosí náboženské oblečení k tomu, aby se angažoval v protičínských separatistických aktivitách," řekl Shuang. Ironicky poznamenal, že se zdá, že Dalajláma je nyní hercem, který sice hraje dobře, přitom je však úmyslně klamavý.

 

psali jsme:

Dalajlámova návštěva nesla všechny znaky provokace

 

Zdroj: independent.co.uk, youtube.com

 

Tagy článku