VIDEO: ,,Jsi pro nás nebezpečná". Muslimka si odmítla sundat na letišti hidžáb a přišla ostrá scéna

VIDEO: ,,Jsi pro nás nebezpečná&quote;. Muslimka si odmítla sundat na letišti hidžáb a přišla ostrá scéna
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: muslimka
15 / 04 / 2017, 18:00

Muslimka si odmítla sundat hidžáb na letišti v Římě a strhla se hádka.

Indonéská muslimka, která se chtěla dostat z římského letiště Ciampino do Londýna však zapomněla na jednu ,,maličkost"-sundat si hidžáb kvůli bezpečnosti.

Když měla Aghnia Adzkiová procházet bezpečnostní kontrolou, její pracovnice jí vysvětlila, že s hidžábem nemůže projít právě kvůli bezpečnosti, protože ,,neví, co může skrývat pod ním". To však žena odmítla s tím, že je diskriminována a argumentovala, že viděla jeptišky nosící v šátcích, které se bez problémů na palubu letadla dostaly. Pracovnice bezpečnostní kontroly však trvala na svém, protože a prohlásila, že muslimka není pro letiště bezpečná. 

Adzkiová si posléze stěžovala, že si ji vybrali záměrně jako cíl diskriminace. Nelíbilo se jí také chování dalšího pracovníka bezpečnostní kontroly, který si ji prý vzal stranou ,,velmi nemístným" způsobem, vzal ji její tašku a křičel na ni.

Žena pak svou zkušenost zveřejnila na sociální síti. Tam napsala, že i když nosí hidžáb, není v žádném případě teroristkou. Udivilo jí, jak s ní bylo na letišti zacházeno kvůli hidžábu.

Zajímavé je, že Adzkiová nakonec do Londýna odletěla z jiného letiště, ale tam už byla ochotná si hidžáb sundat.

 

psali jsme:

Soud projedná žalobu studentky, které škola zakázala nosit hidžáb

Miluji svůj hidžáb, nenávidím nemuslimy

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.