Video: Neskutečné záběry JAS-39 Gripen

Video: Neskutečné záběry JAS-39 Gripen
Autor fotografie: Vimeo|Popisek: Gripen
02 / 05 / 2016, 12:00

Americká společnost Blue Sky postavila na míru gyro-stabilizovaný fotoaparát umožňující nabrat záběry stíhačky firmy Saab ve vysoké rychlosti.

Za normálních okolností jsou všechny stabilizační systémy na trhu schváleny pro vrtulníky, a tím i pro rychlost maximálně 125 až 135 uzlů. Saab ale potřeboval stabilizovat obraz pro rychlosti nejméně 300 uzlů pro svá natáčení.

Vzniklo tak unikátní zařízení složené z digitální kamery 6K Red Dragon a objektivu od Canonu a to vše bylo uloženo v gyru na stroji Saabu 105, kde seděl i kameraman. Jak vše dopadlo si můžete prohlédnout na tomto videu.

High Velocity Aerial Filming from Peter Degerfeldt Blue Sky Aerial on Vimeo.

Kamera 6K Red Dragon bez nasazeného objektivu vypadá takto:

6K Red Dragon

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace