Video: Nezdařený páteční puč v Turecku

Video: Nezdařený páteční puč v Turecku
Autor: Screenshot YouTube
20 / 07 / 2016, 05:45

Okamžiky pátečního státního převratu, který se nakonec nepodařil, zaznamenali svědci v ulicích.

F16 nad Istanbulem a Ankarou, tanky na letišti, armádou uzavřené mosty přes Bospor, přetížené telefonní linky to jsou fakta o pátečním večeru v Turecku.

V zemi pokračují čistky státních institucí od údajných účastníků puče. Justice kvůli němu prověřuje 9322 osob. Své funkce dnes muselo opustit 257 zaměstnanců úřadu premiéra a 492 pracovníků úřadu pro dohled nad náboženskými záležitostmi.

Na internetu byla zveřejněna řada videí, vybrali jsme některá nejzajímavější:

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace