Video: "Nezletilí imigranti bez doprovodu" terorizují francouzské město Rennes

Video: &quote;Nezletilí imigranti bez doprovodu&quote; terorizují francouzské město Rennes
Autor fotografie: Guytou35 pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Rennes
20 / 08 / 2016, 08:15

Podle úřadů se jedná o "nezletilé děti bez doprovodu", podle místních lidí se jedná o dospělé běžence, kteří zneužili toho, že nemají osobní doklady a vydávají se za nezletilé, aby jim byl přiznán status uprchlíka.

Podle obyvatel města tyto "děti" sexuálně obtěžují ženy, páchají loupeže, přepadávají, vyvolávají rvačky, podobné té na videu. Server informationliberation.com ironicky komentuje, zda toto jednání má být považováno za multikulturní obohacení a výhodu "rozmanitosti" a citují slova francouzského premiéra, která pronesl po teroristickém útoku v Nice, kdy uvedl, že je třeba "naučit se s ní žít ." 

Na videu z 11. srpna je zachycena rvačka mezi běženci a místní mládeží. Zdroj: breizh-info.com


"Nezletilé osoby bez doprovodu" se prý v Rennes staly problémem místní politiky i veřejné bezpečnosti, protože jsou spojovány s různými formami trestné činnosti. V centru města se pohybují skupiny o patnácti až dvaceti "dětech", které obtěžují ženy a dívky; místní údajně nemají pocit bezpečí a za několik měsíců se zvýšila kriminalita. Zdroj: breizh-info.comcauseur.fr

Místní občané uvádějí, že se situace stává nezvladatelnou. Policie je prý tímto jevem paralyzována, nemá dostatek kapacit, aby se se situací vyrovnala. "Migranti se toulají po ulicích bez dokladů a tvrdí, že jsou nezletilí," tvrdí jeden z místních a dodává "A protože jsou nezletilí, tak je policie okamžitě propustí. Velká část z nich není z Libye nebo Afgánistánu, jsou to Alžířané nebo Maročané. A nejsem si jistý, zda se vůbec jedná o uprchlíky." 

 

Foto: Guytou35//commons.wikimedia.org/wiki/File:Palais_du_commerce,_La_Poste_et_France_Telecom,_Rennes,_France.jpg

 

 

 

Tagy článku