VIDEO: Nicolás Maduro bude venezuelským prezidentem minimálně do konce roku

VIDEO: Nicolás Maduro bude venezuelským prezidentem minimálně do konce roku
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: Venezuelská vlajka
23 / 09 / 2016, 13:00

O tom, že čím dál méně oblíbený prezident vydrží dále v prezidentském úřadě, rozhodl volební úřad.

Představitelé Národní volební rady, která je zmocněná o těchto záležitostech rozhodovat, se ve středu setkali se zástupci vlády i opozice a informovali je, že referendum (plebiscit) o případném Madurově odvolání se může konat nejdříve v prvním čtvrtletí následujícího roku. 

Přitom opozice doufala, že to bude o několik měsíců dříve, aby se mohla rozběhnout případná procedura nových voleb, během nichž by byl zvolen nový prezident. Opozice po tomto rozhodnutí přislíbila znovu zaplnit ulice demonstracemi, které budou namířeny vůči současnému vládnímu establishmentu.

Předzvěstí dalších demonstrací se stala protestní demonstrace stovek venezuelských řidičů autobusů, kteří ve středu zaplnili centrum hlavního města Caracasu a paralyzovali tak hromadnou dopravu ve městě. Řidiči obviňují Madura z dlouhodobě neřešených ekonomických problémů a požadují jeho rezignaci.

Venezuela se již dlouhou dobu potácí v hlubokých ekonomických problémech, kdy v obchodech chybí základní potraviny a léky. Ty si musejí lidé kupovat v sousední Kolumbii za přesně stanovených podmínek.

Zdroj: aljazeera.com,youtube.com

Tagy článku