VIDEO: Noční let víceúčelového dronu Primoco UAV One 100

VIDEO: Noční let víceúčelového dronu Primoco UAV One 100
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Primoco UAV One 100
11 / 09 / 2017, 18:00

Úžasné záběry bezpilotního letounu Primoco UAV One 100 z nočního letu na letišti v Karlových Varech.

Společnost Primoco UAV zahájila vývoj bezpilotních letadel v září 2014 pro civilní účely a sériovou výrobu začala v lednu 2016. V březnu 2016 vzlétl první letoun se sériovým číslem 001. Za období 15 měsíců prošel letoun velmi intenzivním testováním a je vybaven vysoce sofistikovanou elektronikou, která umožňuje zcela automatický vzlet i přistání.

psali jsme: Český bezpilotní letoun Primoco UAV zahajuje sériovou výrobu

80% všech komponent letounu vyvinula právě společnost Primoco UAV. Stovky vzletů a přistání prověřily letoun ve všech podmínkách provozu – při nízkých teplotách až -30°C, přistávání na sněhu, letu ve vysokých teplotách až +40°C, provozu v intenzivním dešti a vlhkosti či při vzletu a přistávání při extrémním bočním větru 20 m/s.

psali jsme: Nový český motor pro bezpilotní letouny Primoco Engine 500

Dosud společnost vyrobila 25 letounů a postupně navyšuje svoji výrobní kapacitu na 100 letounů ročně. V 4. čtvrtletí 2017 je plánové spuštění licenční výroby v Rusku. Naším cílem je oslovit nejen Rusko, ale expandovat i na Blízký východ, do Afriky, Jižní Ameriky, Číny či Austrálie. Možnosti využití letounu pro řadu civilních aplikací jsou obrovské.

 

O Primoco UAV:

Letoun Primoco UAV odstartoval sériovou výrobu po dvouletém vývoji v lednu 2016. Jedná se o civilní bezpilotní letoun schopný létat zcela samostatně dle naprogramovaných letových plánů. Ke klíčovým vlastnostem letounu patří zejména jeho velikost, výdrž 10 hodin, dolet 1 500 km a plně automatický vzlet i přistání. Uplatnění tak nachází zejména v energetice, zemědělství, při ochraně hranic, pátrání a záchranářských činnostech.

 

 

Zdroj: youtube.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.