VIDEO: Noční můra všech nepřátelských dronů: Laserový systém ATHENA

VIDEO: Noční můra všech nepřátelských dronů: Laserový systém ATHENA
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: laserový systém ATHENA
04 / 10 / 2017, 12:30

Lockheed Martin představil nejnovější laserový zbraňový systém, který je ,,specialistou" na drony.

Působivou ukázku nového laserového zbraňového systému ATHENA (Advanced Test High Energy Asset) zveřejnil Lockheed Martin na kanálu Youtube. ATHENA je vysoce výkonné laserové dělo o síle 60 kilowattů, které se specializuje na eliminování nepřátelských dronů či bezpilotních letadel ve vzdušném prostoru. ATHENA však může také jednou být cenným pomocníkem vojáků v poli a ochránit je před útokem ,,roje" nepřátelských dronů. 

V púsobivé ukázce svých schopností dokázal hladce  zlikvidovat pět dronů.

Lockheed potvrdil, že nový systém bude pro nepřátelské drony a bezpilotní letouny smrtící. Podle technologického vedoucího Lockheedu Keokiho Jacksona se celý systém ,,protidronové" zbraně činí efektivnějším a vývoj postupně směřuje blíž účinné laserové zbrani, která by poskytla daleko větší ochranu letadlům tím, že by likvidovala především sofistikované vzdušné hrozby. To se právě týká zejména dronů, jejichž technologie v posledních letech značně pokročila.

Zbraňový systém ATHENA je poháněn kompaktním turbogenerátorem od Rolls-Royce. Základní model systému je schopen střílet 60 kilowattový paprsek, který může být podle potřeby zvýšen až na 120 kilowattů. To už podle Lockheedu představuje úctyhodnou palebnou sílu, proti níž se nepřátelské drony a další bezpilotní letouny stěží ubrání.

psali jsme: Na veletrhu obranného průmyslu DSEI bylo představeno laserové dělo UK Dragonfire

Výhodami nového zbraňového systému je pak zejména jeho rychlost, flexibilita, přesnost a v neposlední řadě také nižší náklady, pokud ATHENU porovnáváme s jinými zbraněmi tohoto typu.

Na základě proběhnuvšího testu si nyní Lockheed a americká armáda vyhodnotí nový systém ATHENA a rozhodne se, jakým způsobem případě ještě vylepší jeho schopnosti.

 

Zdroj: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace