Video: Noční vzlet F-22 Raptor

Video: Noční vzlet F-22 Raptor
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: F-22
01 / 01 / 2016, 09:00

Zatímco jiné státy vydávají prohlášení, kdy už jejich stroj vzlétne a jak je skvělý na papíře, piloti F-22 prostě létají. Jak mohlo někoho napadnout zastavit jejich výrobu a dělat F-35...

Poslední F-22 sjel z montážní linky 13. prosince 2011, vyrobeno bylo 195 kusů a v operační službě je jich nyní 183. O exportní verzi měl zájem Izrael nebo třeba Japonsko, bohužel chybným rozhodnutím Obamovy administrativy byla výroba F-22 zastavena a američtí spojenci dostanou někdy snad funkční F-35.

Dosud byly zničeny čtyři stroje při haváriích:

První F-22 se zřítil 20. prosince 2004 na nevadské Nellis Air Force Base, pilot se katapultoval.
Druhý stroj havaroval 25. března 2009 v kalifornské Mohavské poušti blízko Edwards Air Force Base. Při katastrofě zahynul pilot David Cooley.
Třetí stroj havaroval při nočním výcvikovém letu 16. listopadu 2010 ze základny JB Elmendorf-Richardson. Pilot, kapitán Jeffreye A. Haney při havárii zahynul.
Čtvrtý stroj havaroval 15. listopadu 2011 poblíž letecké základny Tyndall na Floridě. Pilot se stihnul katapultovat.

Zdroj: Wikipedie

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace