VIDEO: Nová budoucnost dopravy? Superrychlá futuristická vznášedla

VIDEO: Nová budoucnost dopravy? Superrychlá futuristická vznášedla
Autor: flickr.com|Popisek: vznášedlo
09 / 04 / 2017, 14:00

Novou budoucností dopravy se možná stanou superrychlá vznášedla.

Vynálezce těchto vznášedel Franky Zapata si myslí, že ano. Jeho nejnovější vynález - superrychlé futuristické vznášedlo totiž bylo otestováno nad Atlantickým oceánem.

Stroj se může vznést až do výšky výšky až 3 000 metrů a dosáhnout rychlosti 150 kilometrů v hodině. Vznášedlo pak může vydržet ,,na jeden zátah" ve vzduchu přibližně 10 minut. Zapata o svém stroji řekl, že je osazen ,,nezávislou pohonnou jednotkou", která může propůjčuje stroji velké zrychlení. 

,,Tvořte, inovujte a nikdy se nezbavte hodnot, které mně pomohly splnit si mé nejbláznivější sny," říká Zapata o svých vznášedlech. Byla to podle něho celoživotní práce. Podle svých slov je Zapata hrdý na to, že se jeho stroje začínají vyvíjet na šesti kontinentech.

Zapatovým cílem je teď prorazit prostřednictvím své firmy Zapata Racing s futuristickými vznášedly na světové trhy. Zatím ale není jasné, kolik budou Zapatova vznášedla stát, nicméně jeho ,,rané verze" už k dispozici jsou. Je možné tyto stroje koupit levnější verzi za 2 675 dolarů (necelých 67 000 korun) či výkonnější vznášedlo za 12 000 dolarů (zhruba 300 000 korun).

 

psali jsme:

Kaspická příšera opět na scéně, Rusko obnoví výrobu ekranoplánů

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace