VIDEO: Nové referendum o možném odtržení Skotska od Velké Británie by se mohlo konat už v roce 2018, prohlásila premiérka Sturgeonová

VIDEO: Nové referendum o možném odtržení Skotska od Velké Británie by se mohlo konat už v roce 2018, prohlásila premiérka Sturgeonová
Autor: flickr.com|Popisek: Nicola Sturgeonová
09 / 03 / 2017, 19:00

V roce 2018 se pravděpodobně bude konat další referendum o možném vystoupení Skotska ze svazku s Velkou Británií.

Skotská premiérka Nicola Sturgeonová řekla v rozhovoru pro BBC, že další termín referenda ohledně možného odtržení Skotska od Velké Británie by mohl být již příští rok na podzim. Na druhou stranu však upozornila, že ještě nepadlo konečné rozhodnutí o tom, že se vůbec takové hlasování uskuteční. 

Sturgeonová v interview řekla, že po čtyřech letech, kdy proběhlo první referendum, je rozumný čas uskutečnit další. ,,Budu dál pokračovat v tom, abych věci popohnala kupředu v tempu, o němž si myslím, že je správné pro Skotsko," řekla skotská premiérka v rozhovoru pro BBC.

Sturgeonová veřejně deklarovala svůj záměr uskutečnit nový termín referenda poté, co Horní komora britského parlamentu, Sněmovna lordů, v úterý přijala další dodatek k návrhu zákona, který má vládě premiérky Theresy Mayové umožnit zahájení procesu vystoupení Británie z Evropské unie.

V září 2014, kdy se konalo první referendum o možném odtržení země od Velké Británie, hlasovalo 55% lidí pro setrvání Skotska ve svazku s Velkou Británií.

 

psali jsme:

Skotská vláda zveřejnila návrh zákona o referendu o nezávislosti

 

Zdroj: independent.co.uk, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace