VIDEO: Novodobý ,,otec selfie"? Americký univerzitní profesor si po dobu 30 let pořizuje každý den jedno

VIDEO: Novodobý ,,otec selfie&quote;? Americký univerzitní profesor si po dobu 30 let pořizuje každý den jedno
Autor: Flickr.com|Popisek: fotoaparát
07 / 03 / 2017, 07:30

Bostonský profesor se možná stal nevědomky zakladatelem populárních ,,selfíček".

Čtyřiašedesátiletý profesor z amerického Bostonu Karl Baden možná neměl tušení, že právě on se stal ,,otcem zakladatelem" dnes tak populárních selfie. Od roku 1987 si každý den pořizuje jedno selfie se stejnou ,,neutrální" grimasou obličeje. Celkem nafotil už 11 000 ,,selfie" fotek. Jeho snímky dokonce zaujaly i bostonskou galerii, kde jsou Badenovy ,,selfíčka" už nyní umístěna.

související: Slavná fotka Merkelové s ,,teroristou". Aktér zažaloval Facebook za šíření lží

Každodenní pořizování ,,selfie" popisuje Baden jako pravidelné čištění zubů. Není to podle něho nějaký ,,posvátný rituál".

Návštěvník galerie tak může názorně vidět, jak se člověk každý den po dobu 30 let změnil. Baden i dnes prohlašuje, že nemá v plánu s tímto ,,experimentem" přestat. 

 

psali jsme:

Smrtelné selfie, sýrski povstalci spustili omylom výbuch

 

Zdroj: foxnews.comyoutube.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace