Video: Obří oliheň v japonském přístavu

Video: Obří oliheň v japonském přístavu
Autor: YouTube/screenshot/CNN|Popisek: Obří chobotnice v japonském přístavu
29 / 12 / 2015, 12:00

Nestává se každý den, aby se podobné monstrum z hlubin ukázalo přímo v přístavu. Ale na Štědrý den mohli lidé na molu v Toyama Bay v centrálním Japonsku vzácně pozorovat obří oliheň.

Oliheň natočil na kameru profesionální potápěč, který se dostal až do její těsné blízkosti. Pro CNN uvedl, že "zvědavost překonala jeho strach" a tak s ní plaval několik stovek metrů, než zmizela v moři. Oliheň, latinsky Mesonychoteuthis hamiltoni, zůstává jedním z největších tajemství světových oceánů. 
Stále se s jistotou neví, jaké délky dospělí jedinci dorůstají, údajně 14 až 18 metrů, ani jakého věku se dožívají. 

Dosud největší olihen ulovili v únoru 2007 novozélandští rybáři v arktických vodách, exemplář měřil deset metrů a vážil téměř půl tuny.

Oliheň v japonském přístavu byla tedy spíše takový drobeček:-)

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace