Video: Obrovský výbuch munice v čínském městě Tianjin

Video: Obrovský výbuch munice v čínském městě Tianjin
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Výbuch v Tianjinu
12 / 08 / 2015, 22:00

Výbuch v nočním Tianjinu si vyžádal stovky zraněných, kteří jsou převáženi do nemocnic.Je hlášeno zatím 44 mrtvých včetně zasahujících hasičů.

Výbuch nastal v 23:30 místního času, tlakové vlny byly cítit až několik kilometrů daleko.

"V době exploze se země divoce třásla, třásla se auta a budovy, rozbíjelo se sklo v domech a všichni začali utíkat," řekla svědkyně události zpravodajci BBC. "Teď jsou všichni obyvatelé shromážděni na ulicích."

Několik paneláků v blízkosti přístavního areálu je bez energie, ohlásila čínská státní televize CCTV. Výbuchy nastaly ve skladu na ukládání nebezpečných materiálů v průmyslové zóně Tianjin Binhai.

Aktualizace: 44 mrtvých mají na svědomí dva mohutné výbuchy nebezpečného materiálu, mezi oběťmi je i 12 hasičů z více než tisícovky těch, kteří byli nasazeni do boje proti požáru. Nemocnice přijaly asi 520 zraněných, z toho 66 ve vážném stavu.

Tianjin je významným přístavem a průmyslovou oblastí na jihovýchodě od hlavního města Číny Pekingu, a bydlí zde na 7,5 milionu lidí.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace