VIDEO: Ochráncům velryb z organizace Sea Shepherd pomůže nová loď Ocean Warrior

VIDEO: Ochráncům velryb z organizace Sea Shepherd pomůže nová loď Ocean Warrior
Autor: socialfeed.info|Popisek: Ocean Warrior
01 / 09 / 2016, 12:00

Po roce a půl bylo spuštěno na vodu plavidlo Ocean Warrior, které má pomoci v boji proti lovu velryb a japonským rybářům, kteří je loví.

Hlavní předností nové lodě je její rychlost. Podle ředitele organizace Sea Shepherd Alexe Cornelissena je právě rychlost klíčovou vlastností, aby Ocean Warrior mohl zachytávat japonské lodě.

Plavidlo je 54 metrů dlouhé a má výtlak 439 tun. Dokáže vyvinout rychlost až 25 uzlů (46 km/h). Japonské lodě lovící velryby jsou schopné plout maximální rychlostí 22 uzlů. Za konstrukcí Ocean Warriora stojí nizozemská firma Damen a celkové náklady činily 9 milionů dolarů (asi 218 milionů korun).

Ocean Warrior by se měl na moře vydat na konci letošního roku. Kotvit bude v jednom z přístavů v Austrálii.

Praktiky organizace Sea Shepherd se staly v minulosti terčem tvrdé kritiky. Ochránci moří se už několik let snaží narušovat lov japonských velrybářů u Antarktidy poněkud neortodoxními postupy. Do lodních šroubů rybářských lodí zamotávají lana a na palubu házejí nádoby s barvivem nebo zapáchající kyselinou a oslňují posádku lasery.

Zdroj: youtube.com,seashepherdglobal.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace