Video: OH-58D Kiowa se loučí s americkou armádou

Video: OH-58D Kiowa se loučí s americkou armádou
Autor: US Army|Popisek: OH-58D Kiowa
21 / 05 / 2016, 07:00

Video zachycuje poslední let tohoto legendárního stroje nad Fort Bragg a Fayetteville v Severní Karolíně. Po desetiletích služby jsou Kiowy nahrazovány moderními vrtulníky AH-64 Apache.

Odchod tohoto stroje do důchodu je konec jedné éry. Kiowa je v provozu už od roku 1969 a sloužila od té doby téměř v každém konfliktu až do nynějška.

"Dnes neletíme pro sebe. Jako nikdy předtím, letíme dnes za každého pilota brigády, náčelníka posádky ... Každého, kdo byl součástí 58D. "- řekl LTC. Frederick v emotivním projevu.

Jak uvedl LTC. Frederick tento let byl zvláštní. Tento let byl na počest padlých vojáků, kteří bojovali v Iráku. Tento let byl zároveň světovým rekordem za největší formaci vrtulníků - celkem vzlétlo 32 OH-58D Kiowa Warriors a letělo dál přes Severní Karolínu. Předchozí rekord byl překonán o dvě stroje.

1. letka 17. kavalérie je nyní transportována do Jižní Koreje, kde bude nasazena na svůj poslední devět měsíců trvající turnus. Pak budou Kiowy vyměněny za AH-64 Apache a bezpilotní prostředky...

OH-58 Kiowa je americký lehký vojenský víceúčelový vrtulník používaný zejména pro ozbrojený průzkum. Jedná se o vojenskou verzi vrtulníku Bell 206 Jet Ranger. První prototyp OH-58 vzlétl 8. prosince 1962. Stroje se začaly vyrábět roku 1966, v roce následujícím byly zařazeny do výzbroje americké armády.

Zdroj: WorldWarWings

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace