Video: Opravdu nízký průlet polského Mig-29

Video: Opravdu nízký průlet polského Mig-29
Autor fotografie: Kuba Bożanowski (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační foto Mig-29
31 / 07 / 2016, 07:45

Tenhle polský pilot se s tím nemazlil a protáhnul svůj Mig těsně nad hlavami vojáků.

Polské letectvo má 48 amerických strojů F-16C/D Block 52+, ale tuto páteř letectva doplňuje ještě 32 strojů Mig-29 z dob, jejichž objednávka pochází z doby, kdy Polsko bylo součástí Varšavské smlouvy. První část dorazila v roce 1989, další Migy byly z Čech za vrtulníky Sokol a zbytek Polsko koupilo za symbolickou cenu od Německa. 

Mig-29

Tyto sovětské stroje a ještě útočné stroje SU-22 hodlá Polsko nahradit až 80 kusy nových víceúčelových letadel a proto si tedy užijte do buducna již možná unikátní záběry Mig-29 v polských barvách.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.