VIDEO: Ozbrojenci vtrhli do nemocnice, aby osvobodili překupníka drog

VIDEO: Ozbrojenci vtrhli do nemocnice, aby osvobodili překupníka drog
Autor: redakční databáze|Popisek: Brazílie
20 / 06 / 2016, 17:15

V neděli došlo v brazilské nemocnici k přestřelce, při níž zemřel jeden člověk.

Včera se odehrála v brazilském Riu de Janeiru scéna jako z akčního filmu. Několik ozbrojenců, kterých mělo být asi pět nebo šest, vtrhlo do nemocnice Souza Aguiar, aby osvobodili svého druha, který byl postřelen. Při následné střelbě jeden pacient zemřel a dva lidé byli zraněni.

Podle policejních zpráv útočníci vnikli násilím do nemocnice, aby zde vyhledali člena gangu, který se živil jako překupník drog. Podle svědků pak nejméně dalších 15 útočníků čekalo venku, aby ,,jistilo" situaci.

Ozbrojenci pak měli pod výhružkou smrti zjistit od personálu, kde se nachází lůžko se zraněným drogovým překupníkem. Narazili však na přítomné policisty a spustila se přestřelka, během níž zemřel jeden pacient a dva lidé utrpěli zranění - zdravotní sestra a policista, který nebyl ve službě.

Policie prohlásila, že to byl pečlivě zorganizovaný útok a v současné době zkoumá nemocniční kamerové záznamy, aby identifikovala útočníky.

Nemocnice Souza Aguiar má být k dispozici pro blížící se letní olympijské hry.

Zdroj: theepochtimes.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace