VIDEO: Ozbrojenci vtrhli na vojenskou základnu v Kašmíru a zabili 17 vojáků

VIDEO: Ozbrojenci vtrhli na vojenskou základnu v Kašmíru a zabili 17 vojáků
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), flowcomm|Popisek: Army post, Kashmir
18 / 09 / 2016, 16:15

Těžce ozbrojení útočníci napadli v neděli indickou vojenskou základnu v Kašmíru, sporném území v Himálaji, které si nárokují Indie i Pákistán.

Za poslední roky se jednalo o nejkrvavější útok v oblasti Kašmíru. Ozbrojenci měli vniknout na základnu blízko města Uri, kde měli na přítomné vojáky spustit palbu a házet na ně granáty. Ti však palbu opětovali a podle nepotvrzených zpráv měli zemřít i čtyři útočníci. 17 vojáků při útoku zemřelo, další zranění byli vrtulníkem převezeni do nemocnice do města Šrínagar.

Indický předseda vlády Narendra Modi slíbil potrestání těch, kteří stojí za tímto ,,opovrženíhodným" útokem a nepřímo zmínil Pákistán, že přepadení základny zorganizoval prostřednictvím rebelů, kteří operují blízko pákistánsko-indické hranice, a jež odsud provádějí pravidelné ozbrojené přepady.

To však Pákistán ústy mluvčího ministerstva zahraničí Nafeese Zakarii odmítl s tím, že Indie svaluje vinu na Pákistán bez předložení relevantních důkazů.

Podobný útok na kašmírské město Uri zorganizovali rebelové i v roce 2014. Tehdy napadli dělostřeleckou základnu a zabili při útoku osm vojáků a tři policisty. Sami pak přišli při opětované palbě o šest mužů.

Zdroj: foxnews.com, youtube.com

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), flowcomm

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace