VIDEO: Ozbrojenci vtrhli na vojenskou základnu v Kašmíru a zabili 17 vojáků

VIDEO: Ozbrojenci vtrhli na vojenskou základnu v Kašmíru a zabili 17 vojáků
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), flowcomm|Popisek: Army post, Kashmir
18 / 09 / 2016, 16:15

Těžce ozbrojení útočníci napadli v neděli indickou vojenskou základnu v Kašmíru, sporném území v Himálaji, které si nárokují Indie i Pákistán.

Za poslední roky se jednalo o nejkrvavější útok v oblasti Kašmíru. Ozbrojenci měli vniknout na základnu blízko města Uri, kde měli na přítomné vojáky spustit palbu a házet na ně granáty. Ti však palbu opětovali a podle nepotvrzených zpráv měli zemřít i čtyři útočníci. 17 vojáků při útoku zemřelo, další zranění byli vrtulníkem převezeni do nemocnice do města Šrínagar.

Indický předseda vlády Narendra Modi slíbil potrestání těch, kteří stojí za tímto ,,opovrženíhodným" útokem a nepřímo zmínil Pákistán, že přepadení základny zorganizoval prostřednictvím rebelů, kteří operují blízko pákistánsko-indické hranice, a jež odsud provádějí pravidelné ozbrojené přepady.

To však Pákistán ústy mluvčího ministerstva zahraničí Nafeese Zakarii odmítl s tím, že Indie svaluje vinu na Pákistán bez předložení relevantních důkazů.

Podobný útok na kašmírské město Uri zorganizovali rebelové i v roce 2014. Tehdy napadli dělostřeleckou základnu a zabili při útoku osm vojáků a tři policisty. Sami pak přišli při opětované palbě o šest mužů.

Zdroj: foxnews.com, youtube.com

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), flowcomm

Tagy článku