VIDEO: Padesát levicových aktivistů napadlo autobusy se členy Národní fronty Marine Le Penové

VIDEO: Padesát levicových aktivistů napadlo autobusy se členy Národní fronty Marine Le Penové
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: poškozený autobus
27 / 02 / 2017, 06:45

Asi padesát příznivců levice napadlo autobus se členy Francouzské fronty.

Zhruba 20 kilometrů od Nantes, kde se měl konat mítink Marine Le Penové, byl napaden konvoj s autobusy se členy Národní fronty. Několik desítek stoupenců levice nejprve zablokovaly třem autobusům cestu, pak vozidlům pálila pneumatiky a následně  na ně naházela bílou barvu. Řidička jednoho autobusu řekla listu 20 minutes, že vozidlo byly útoky celkově poškozeno, mimo jiné přišlo i o stěrače. Jí a její kolegy, kteří řídili ostatní vozidla, napadali demonstranti železnými tyčemi a klacky. 

Napadení konvoje autobusů Národnígronty byly pokračováním sobotních pouličních nepokojů v Nantes, kde se měl konat předvolební mítink Národní fronty, Došlo k několika střetům demonstrantů s policií, která proti nim několikrát použila slzný plyn.

 

psali jsme:

Zablokování autobusu s uprchlíky vyvolalo v Německu protesty.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.