VIDEO: Pákistán sestřelil dvě indické stíhačky ve svém vzdušném prostoru. Napětí ve sporném území Kašmíru stoupá

VIDEO: Pákistán sestřelil dvě indické stíhačky ve svém vzdušném prostoru. Napětí ve sporném území Kašmíru stoupá
Autor fotografie: Wikipedia|Popisek: Chengdu JF-17
27 / 02 / 2019, 08:00

Ve stoupajícím napětí ohledně sporného území Kašmíru byly sestřeleny Pákistánem dvě indické stíhačky, protože měly narušit jeho vzdušný prostor. Předtím indické stíhací stroje zaútočily na tábor džihádistů nad územím v Kašmíru, jež kontroluje Pákistán. Podle indických médií dva piloti zahynuli, jeden měl být zajat.

Pákistán sestřelil dvě indické stíhačky, protože měly narušit jeho vzdušný prostor. Reakce Pákistánu následovala poté, co dva indické stíhací stroje zaútočily na výcvikový tábor džihádistů nad územím v Kašmíru, které kontroluje Pákistán. Ten sestřelení letounů potvrdil. 

                                    

Server RT.com uvedl, že jeden sestřelený stroj měl spadnout na území kontrolovaném Pákistánem, a druhý pak na území, jež kontroluje Indie. Současně média informovala o tom, že se indický vojenský vrtulník Mi-17 zřítil nad územím Kašmíru v oblasti Budgam, které kontroluje Indie. Není jasné, jestli nebyl stroj rovněž sestřelen Pákistánem.

Indie pak ve středu sestřelila pákistánskou F-16, která měla údajně narušit indický vzdušný prostor a jejíž pilot se katapultoval.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace