Video: Plot z žiletkového drátu mezi Bulharskem a Tureckem

Video: Plot z žiletkového drátu mezi Bulharskem a Tureckem
Autor: YouTube|Popisek: Plot mezi Bulharskem a Tureckem
06 / 08 / 2015, 10:30

Jak se Bulharsko brání proti vlně imigrantů? 80 kilometry plotu z žiletkového drátu…

Vysoký 4,5 metru a široký 1,5 metru je plot na bulharských hranicích s Tureckem. Bulharská vláda chce zamezit přílivu uprchlíků do Bulharska, které je tranzitní zemí pro migranty proudící přes Turecko do Evropy.

Tento super plot je hlídaný 24 hodin denně a 7 dní v týdnu a je konstruován tak, aby byl neproniknutelný. Není to ta směšná věc, kterou uprchlící v Calais každý večer zničí během pokusů dostat se na kamióny a do Euro tunelu.

Na celý úsek dohlíží infračervené kamery a ozbrojené hlídky, které jsou rozmístěné na strategických pozicích podél plotu, pohyb na hranicích je pozorován i hlídkami ze strážních věží, které pozorují pohyb na turecké straně hranice. Živý kamerový záznam sledují na centrálních pultech.

Psali jsme: Uprchlíci v Česku: Až nás tu bude víc, všechny vás podřízneme!

Bulharská vláda doufá, že odradí od převádění místní gangy, které zneužívají rodiny prchající před válkou v Sýrii a Iráku. Podle šéfa bulharské pohraniční policie Ivana Stovyanova tento plot zastavil za poslední měsíc více než 500 uprchlíků, z nichž polovina byla zatčena tureckými pohraničníky, a zbytek byl poslán zpět.

Pro mnoho uprchlíků představuje tenhle plot mezi Bulharskem a Tureckem konec snu o cestě za lepší budoucností. Jeho existence vede k ještě vyšším platbám, které platí imigranti převaděčům.

Zdroj: Daily Mail

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace