Důkaz na VIDEU?: Kyvadlová přeprava neziskovek. Dováží imigranty do Evropy

Důkaz na VIDEU?: Kyvadlová přeprava neziskovek. Dováží imigranty do Evropy
Autor: Flickr.com|Popisek: migranti
18 / 01 / 2017, 09:00

Otázku, zda se nevládní organizace (NGO) podílejí na ilegálním pašování uprchlíků do Evropy, před nedávném řešil v rámci svého projektu nizozemský think-thank Gefira.

Po dobu dvou měsíců v říjnu a listopadu minulého roku byl pečlivě monitorován pohyb lodí mezi libyjskými a evropskými břehy. Monitoring pohybu lodí využíval speciální Automatický identifikační systém (AIS).

Čtěte také: VIDEO: Migrantom sa nepáči oblečenie, ani strava ktorú dostávajú v ubytovni, pracovníci sú zhrození

Podle Gefiry je dvouměsíční sledování dostatečným důkazem pro to, že neziskové organizace z Itálie, Německa a Itálie jsou součástí pašerácké sítě. Tvůrci projektu tvrdí, že neziskové organizace maskují tyto operace za záchranné akce.

„Nevládní neziskové organizace z Itálie, Německa a Nizozemska jsou součástí pašerácké sítě. Tyto NGO navíc svoji činnost přímo koordinují s italskou pobřežní stráží. Přes svá tvrzení jsme zjistili, že lžou, když své operace označují za záchranné. Skutečné záměry neziskovek však stále zůstávají nejasné,“ Podle think-thanku to mohou být peníze. Gefira navíc dodává, že za utonutí migrantů při převozu do Evropy mohou právě NGO.

Na videu, které Gefira zveřejnila, je vidět, jak lodě pendlují od ,, břehu ke břehu", konkrétně mezi libyjskými břehy, Maltou a Sicílií. Za říjen lodě přepravily celkem 28 000 migrantů. „Lodě NGO nabírají migranty v libyjských teritoriálních vodách, což je asi do 12 námořních mil od pobřeží. Ovšem místo do asi 60 námořních mil vzdáleného tuniského přístavu Zarzis je převážejí do Itálie, která leží 275 námořních mil,“ konstatuje Gefira.

Podle ní jsou aktivity NGO nezákonné a a měly by být trestně stíhány.

 

psali jsme:

Ve Středozemní moři ztroskotala loď s desítkami migrantů. Přežili jen čtyři

Do Německa přišlo méně uprchlíků, nebezpečí teroru pro Evropu trvá

 

Zdroj: parlamentnilisty.cz, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace