Video: Podle Babiše vyhrálo české Palermo ODS a ČSSD

Video: Podle Babiše vyhrálo české Palermo ODS a ČSSD
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Představitelé ANO na tiskové konferenci
02 / 02 / 2017, 14:15

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš si na dnešní tiskové konferencí k závěrečné zprávě vyšetřovací komise v kauze Šlachta rozhodně nebral servítky.

„Závěrem vyšetřovací komise? Šaškárna a české Palermo vyhrálo,“ řekl k závěrečné zprávě ministr financí, předseda ANO Andrej Babiš.

Paradoxní podle Babiše je, že v čele komise sedí Pavel Blažek z ODS, který byl ministrem spravedlnosti za premiéra Petra Nečase, tedy v době, kdy na Úřadu vlády zasahoval Šlachtův útvar. Blažek podle Babiše chová k Šlachtovi antipatie, a dostává se tak do střetu zájmů. 

"České Palermo, které na severu reprezentované ODS a ČSSD rozkradlo 10 miliard, premiér nevysvětlil. Nevysvětlil ani nákup bytů a v kauze OKD, kdy přišel stát o několik miliard," upozorňoval Babiš na tiskové konferenci. Podle něj zcela jasné, že policejní reforma měla jako cíl zlikvidovat útvar, který neměly tradiční strany pod kontrolou.

Podle Andreje Babiše je zpráva komise stejnou šaškárnou jako komise o D47, kterou vedl poslanec Birke.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.