VIDEO: Pokud muslimové podporují právo šaría, měly by být deportováni, řekla australská politička v televizi. A nastala mela

VIDEO: Pokud muslimové podporují právo šaría, měly by být deportováni, řekla australská politička v televizi. A nastala mela
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: islám
20 / 02 / 2017, 19:00

V australské televizi došlo k tvrdému střetu názoru kvůli právu šaría.

V australské televizi ABC TV se střetli australská politička a  senátorka za Tasmánii Jacqui Lambiová a muslimská aktivistka Yassmin Abdel-Magiedová. Přeli se zejména o právo šaría, kdy Lambiová navrhuje okamžitě deportovat ty muslimy, kteří podporují právo šaría v Austrálii. Na to reagovala Magiedová otázkou, zda-li Lambiová ví, co je to vlastně právo šaría. Podle ní to je ,,modlení se pětkrát denně" a ne utlačování žen, popíraní jejich práv, na což Lambiová vzápětí reagovala. 

Muslimská aktivistka političce vmetla do tváře, že šaríe nerozumí a že ji nechce osobně napadat. Lidé podle ní nerozumí, o čem toto právo i islám jsou. Ve střetu s Lambiovou Magiedová prohlásila, že ,,islám je nejvíc feministické náboženství" a muslimské ženy mají rovná práva.

Diskuse se pak zvrtla v poměrně drsnou slovní přestřelku.

 

psali jsme:

Šaría, nebo zákony? 900 migrantů upřímně odpovědělo v průzkumu Akademie věd

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.