VIDEO: Policie v USA postřelila černošského pečovatele. Snažil se pomoci svému autistickému pacientovi

VIDEO: Policie v USA postřelila černošského pečovatele. Snažil se pomoci svému autistickému pacientovi
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: střelba
21 / 07 / 2016, 19:00

Další případ rasového násilí se stal v USA.

Policie na jižní Floridě postřelila v pondělí Charlese Kinseye, který se snažil pomoci svému pacientovi trpícím autismem. Toho se snažil Kinsey odvést zpět do zařízení asistovaného soužití, z něhož pacient utekl. Ten měl blokovat dopravu, proto byla na místo povolána policejní hlídka. Kinsey byl po střelbě se zraněním nohy převezen do nemocnice.

Video zachycuje ležícího Kinseye s rukama nahoře a jeho pacienta. Přesto byl posléze Kinsey z nevysvětlených důvodů postřelen do nohy, když ještě přestím stačil zvolat, že není ,,nutné používat zbraně" a že věc, kterou jeho pacient drží v ruce je hračka. Jak později sdělil televizní stanici WSVN, nikdy si nemyslel, že by ho mohla policie střelit, přestože měl ruce nad hlavou.

Kinseye ale ještě více překvapilo, že jej po zásahu nohy policejní puškou nechali asi 20 minut spoutaného na zemi, i když krvácel.

Policie tuto verzi však odmítla, když konstatovala, že ,,v určitém bodě vyjednávání se dvěma muži použil policista služební zbraň a zasáhl zaměstnance zařízení společného soužití". Policie už ale nevysvětlila, proč její příslušník střelil Kinseye, který je černé pleti, i přesto, že měl ruce nahoře. 

Zdroj: washingtonpost.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.