VIDEO: Policisté z KPJ a SPJ Praha cvičili na stadionu Sparty zákrok proti chuligánům

VIDEO: Policisté z KPJ a SPJ Praha cvičili na stadionu Sparty zákrok proti chuligánům
Autor: http://policejnidenik.cz/|Popisek: Policisté z KPJ a SPJ Praha cvičili na stadionu Sparty zákrok proti chuligánům
17 / 10 / 2014, 21:00

17.10.2014 / Policejní deník dnes zveřejnil video o cvičení Krajské pořádkové jednotky a Speciální pořádkové jednotky pražské policie, kdy policisté nacvičovali zákrok proti chuligánům na tribunách.
Zdroj foto, video, text: policejnidenik.cz

Na letenském stadionu pražské Sparty se hned dva dny v tomto týdnu uskutečnilo cvičení Krajské pořádkové jednotky a Speciální pořádkové jednotky pražské policie, kdy policisté nacvičovali zákrok proti chuligánům na tribunách.

Policisté z KPJ a SPJ Praha cvičili na stadionu Sparty zákrok proti chuligánům
Cvičný zásah proti chuligánům na pražské Spartě / zdroj: Policejní deník

Cvičení proběhla za výrazné podpory bezpečnostní agentury, která stadion střeží, a která se cvičení rovněž zúčastnila. Akce by samozřejmě neproběhla bez spolupráce se Spartou Praha. Cvičení se kromě výše jmenovaných zúčastnili mimo jiné také hasiči. 

Chuligány v tomto případě představovali figuranti, kteří jsou aktuálně na Základní odborné přípravě v policejní škole v Hrdlořezích. Instruktoři PČR nasimulovali několik typů událostí, ke kterým může na tribunách dojít. Nechyběla například pyrotechnika a ze strany policie zásahové rozbušky.

Cvičení proběhlo bez jakýchkoliv problémů a pro zasahující bylo jistě přínosem.

Podívejte se na video (zdroj: youtube/Policejní Deník)

Psali jsme také:

Článek Bezpečné stadiony - rozhovor s Martinem Syneckým, bezpečnostní manažerem Fotbalové asociace České republiky, 3. číslo Security Magazínu, rok 2014 (pro předplatitele)

Ostrava – Sparta: selhala bezpečnostní opatření nebo fotbalová asociace?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace