VIDEO: Poslankyně Olga Havlová interpeluje premiéra ČR ohledně lithia v Krušných horách

VIDEO: Poslankyně Olga Havlová interpeluje premiéra ČR ohledně lithia v Krušných horách
Popisek: Olga Havlová
08 / 07 / 2017, 08:30

Interpelace poslankyně strany Úsvit - Národní koalice Olgy Havlové ohledně lithia v Krušných horách 29.6.

Vážený pane premiére,

v souvislosti obrovských zásob lithia v Krušných horách se ptám, co je pravdy na tom, že zásoby už vlastní soukromý investor. Občané této země – jsou totiž výlučnými spolumajiteli těchto přírodních zdrojů. Nechce se mi věřit, že by si někdo troufnul ukrást lidu tak gigantický státní majetek, který se odhaduje nejméně na 3 tisíce miliard korun. OKD byla proti tomu kapka v moři. Pokud se tak opravdu stalo, pak důrazně žádám jménem milionů občanů z celé ČR, abyste mi sdělil:

• nakolik je výše uvedená informace pravdivá

• Jaký je důvod zafixování ceny 10 600,- Kč na pět let za tunu lithia když cena za tunu je cca 240 tisíc za tunu,

• proč stát toto jedinečné bohatství netěží sám, když by tak mohl splatit celý svůj obrovský dluh (dokonce dvakrát) a zásadně zlepšit kvalitu života všech občanů

• jelikož lid této země s realizací největšího ekonomického tunelu v naší historii zásadně nesouhlasí, žádám Vás o neprodlené vypsání celonárodního referenda o dalším osudu uvedených ložisek lithia (ideálně v rámci blížících se voleb)

• apeluji na Vás, abyste okamžitě zastavil jakékoliv aktivity spojené s přechodem vlastnictví uvedených ložisek do soukromých rukou.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace