VIDEO: Předělal mikrovlnku na konzoli, sestrojil svítící hoverbike. Teď ,,šílený vynálezce" postavil loď z Hvězdných válek

VIDEO: Předělal mikrovlnku na konzoli, sestrojil svítící hoverbike. Teď ,,šílený vynálezce&quote; postavil loď z Hvězdných válek
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: TIE Silencer
20 / 12 / 2017, 10:00


Colin Furze je britským vynálezcem, který už má za sebou několik ,,šílených" vynálezů. Nyní postavil kosmickou loď TIE Silencer z Hvězdných válek.

I když to tak nemusí vypadat, Furze má miliony fanoušků a jeho ,,kousky" mají vysokou sledovanost na komunitním kanálu YouTube. Furze už v minulosti sestrojil funkční termitové dělo či předělal mikrovlnnou troubu na herní konzoli. Na zahradě má Furze dokonce vystavený ,,kráčející tank" AT-ACT Walker v životní velikosti.

psali jsme: Nové Hvězdné války mají novou hrdinku Jyn Erso

Další vynález však zřejmě předčí vše, co dosud ,,vynalezl". Jedná se o o vesmírnou loď TIE Silencer ze slavných Hvězdných válek, v níž se například proháněl hlavní ,,záporák" Kylo Ren. Loď taktéž v životní velikosti byla postavena ve spolupráci se známou aukční síní eBay, od níž si nechal Furze poslat TIE Silencer ve formě hračky a na jejímž základě postavil vlastní loď, která je 14 metrů dlouhá a 4,2 metru vysoká. V noci hrozivě vypadající vesmírné plavidlo svítí.

Furze přizval na sestrojení TIE Silenceru i další spolupracovníky, kteří na lodi pracovali šest týdnů. Výsledek je však skvělý. Nyní je TIE Silencer vystaven ve Stamfordu, kde si jej může prohlédnout veřejnost.

psali jsme: VIDEO: Ruská vojenská laboratoř představila bojový oblek jako z Hvězdných válek

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: digitaltrends.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace