VIDEO: Přednášku předního politika AfD narušili skandálním způsobem levicoví studenti

VIDEO: Přednášku předního politika AfD narušili skandálním způsobem levicoví studenti
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: André Poggenburg
15 / 01 / 2017, 16:00

Vysoký představitel AfD André Poggenburg si ještě dlouho bude pamatovat přednášku na univerzitě v Magdeburgu.

V jeden moment narušili levicoví studenti jeho vystoupení hlasitým křikem, urážkami, házením dělobuchů či kopáním do dveří místnosti. Měli také transparenty, na jednom z nich se například psalo ,,studenti proti rasismu".

Čtěte také: Petryová z AfD: Lidé se musí ozbrojit, policie už ztratila "monopol moci"

Ještě před Poggenburgovou přednáškou se sešlo v sále asi 400 radikálně levicových studentů s jasným cílem: narušit či ukončit jeho vystoupení. To se nakonec opravdu skandálním chováním studentů, kteří na politika AfD neustále pískali a fakticky mu neumožnili mluvit, podařilo.

Poggenburg musel nakonec odejít pryč s policejním doprovodem. Při házení dělobuchů a bouchacích kuliček byl v nepřehledné situaci podle listu Die Zeit nejméně jeden příznivec AfD zraněn.

Jde o další útok extrémně levicových stoupenců proti straně, která by mohla výrazně zamíchat kartami v příštích volbách do Bundestagu.

 

psali jsme:

Pravicová AfD porazila CDU Angely Merkelové v její domovské zemi. Začátek konce německé kancléřky?

 

Zdroj: zeit.de, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace