Překoná nadzvukové superauto Bloodhound SSC rychlostní rekord?

Překoná nadzvukové superauto Bloodhound SSC rychlostní rekord?
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Bloodhound SSC
27 / 06 / 2017, 12:00

Nadzvukové ,,superauto" Bloodhound SSC se chystá zlomit světový rychlostní rekord.

Bloodhound SSC, nejrychlejší auto, který kdy bylo navrženo, se připravuje na svůj první test, při němž se pokusí zlomit světový rychlostní rekord. Ten v současné době činí 1227 kilometrů v hodině. Auto, které spíše připomíná raketu, bylo ve vývoji 10 let a v říjnu se konečně s velkými očekáváními dostane ,,na trať".

Auto poputuje nejdříve 26. října na Cornwall Airport Newquay ve Velké Británii, kde projde prvním zátěžovým testem. Pokud vozidlo vyvine rychlost zhruba 354 kilometrů v hodině, než dosáhne konec letištní dráhy (2 744 metrů), přemístí se tým, který na vozidlu pracoval, do provincie Severní Kapsko v Jihoafrické republice, kde se pokusí zdolat světový rychlostní rekord.

Bloodhound SSC bude posléze osazen raketovým motorem z Eurofighteru Typhoon, který umožní dosáhnout vozidlu neuvěřitelné rychlosti až 1 600 kilometrů v hodině, aby mohlo případně zdolat světový rekord v rychlosti. Do kokpitu vozidla zasedne bývalý pilot RAF Andy Green, který otestuje reálné schopnosti Bloodhoundu SSC. Jeho výkon pak bude sledovat zabudovaná kamera v autě.

Vedoucí inženýr Mark Chapman, který se říjnové události zúčastní, pro BBC prohlásil, že ostrý test pro Bloodhound SSC bude pro všechny členy týmu okolo superrychlého vozidla velmi emocinálním momentem. Podle Chapmana se za deset let vývoje Bloodhoundu SSC urazil obrovský kus cesty, který možná právě skončí překonáním světového rychlostního rekordu.

psali jsme:

Hypersonické střely Zirkon pro ruské jaderné křižníky a ponorky

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace